Služby

Proces zpracování hygienicky nezávadného prádla:

Prádlo je sváženo v klecových vozících, které umožňují lepší manipulaci s prádlem. Klecové vozíky  jsou po každém použití pravidelně desinfikovány, aby byla zaručena 100 % hygiena prádla. 
Po příjezdu do prádelny je prádlo převezeno do místnosti sloužící pro příjem prádla, kde dochází k jeho třídění dle druhu prádla. Prádlo  je poté označeno na speciálním značkovacím zařízení Thermo-Ident. Tato technologie značení prádla, je založená na principu buď trvalé, nebo dočasné fixace. Štítky s označením se umísťují na nejméně viditelné místo. Jsou látkové na bázi lepidla. Pokud si zákazník prádlo nepřeje mít označené, značíme dočasnou fixací, která se při expedici odstraní.

Roztříděné prádlo se vkládá do praček dle druhu prádla a jeho znečištění a po uplynutí zvoleného pracího cyklu, se přesune do sušiček.  
Následně je prádlo finálně upraveno mandlováním (rovné prádlo), lisováním (rovné prádlo a některé druhy k tomu vhodné) nebo žehlením (košile, haleny, kalhoty). Takto upravené prádlo je  přichystáno k expedici.


Proces zpracování prádla podezřelého na infekci:

Prádelna je vybavena tak zvanou hygienickou smyčkou, což je systém stavebně oddělených místností opatřených speciální pračkou se samostatným přístupem, ve které se pere prádlo podezřelé na infekci. Například prádlo z nemocnic, domovů důchodců či prádlo z operačních sálů. Prádlo je sváženo v pytlích, které jsou na tento druh prádla určeny a po jejich vyprázdnění dochází k jejich desinfekci. 
Prádlo podezřelé na infekci je shromažďováno v oddělené místnosti, kde je pračka k praní pouze tohoto druhu prádla. Obsluha má zde samostatnou šatnu a sociální zařízení. Obsluha nemá přístup do samotné prádelny, kde se nachází prádlo jiných zákazníků.  Prádlo se vloží do pračky a až po vyprání a zbavení možného infektu je možné buben pračky otevřít na tak zvaně čisté straně prádelny, kde v tuto chvíli neprobíhá žádná manipulace s prádlem. 
Prádlo podezřelé na infekci se tedy v provozu s  prádlem jiných zákazníků nekříží! 
Jakmile prádlo prodělá cyklus praní v hygienické pračce stává se z něj prádlo běžné. 
Poté probíhá žehlení, balení a expedice jako u ostatního prádla. 
Po použití hygienické smyčky dojde pokaždé k desinfekci veškerých ploch a na pračce se spustí samodesinfekční program.


Chemie:

Prádelna je vybavena pračkami a sušičkami Miele, které jsou napojeny na systém automatického dávkování značky Procter & Gamble. Tato chemie zahrnuje 8 základních pracích prostředků, které lze podle potřeby navzájem kombinovat. Automatická dávkovací stanice má velkou výhodu, že podle prádla a způsobu ušpinění optimálně smíchá jednotlivé účinné čistící složky. 
Procter & Gamble zaručuje vysokou jistotu účinnosti a šetrnost vůči Vašemu prádlu s příjemnou vůní, je ekologicky šetrný vůči prádlu tak i k životnímu prostředí.


Mandlování prádla a žehlení prádla

Prádelna je vybavena žehlící technikou 

  • Mandl značky MIELE o šířce válce 2,2m. Mandl je určený především pro mandlování rovného prádla. 
  • Lis na prádlo značky Kannegieser, který je schopen při velmi vysoké teplotě a zároveň nízkém časovém horizontu prádlo vylisovat do naprosto špičkové kvality.  
  • Napařovací stůl Veit umožňuje ruční žehlení tvarovaného prádla s možností napařování, odsávání přebytečné páry. Je vybaven otočným ramenem, které umožňuje dožehlování široké škály prádla. 
  • Skládací žehlicí prkno značky Garudan s vyhříváním a odsáváním pracovní plochy. Prkno je vybaveno vyvíječem páry, který umožňuje napařování prádla. Prkno je stavitelné do 3 základních výškových poloh.

Balení prádla:

Disponujeme stolovou baličkou oděvů zn. ARTMECC – balící stroj svaří dvě 18 mikronů silné polyetylénové fólie.  Fólie je perforovaná z důvodu prodyšnosti prádla. 
Balení do folií zabraňuje znečištění při převozu prádla k zákazníkovi.


Opravy prádla:

Provádíme drobné opravy prádla a oděvů po dohodě s našimi zákazníky. Například látání děr, přišití knoflíků, entlování a podobné opravy.


Expedice a doprava prádla:

Jsme vybaveni nerezovými regály, které umožňují uložení prádla dle druhu a zákazníka. Expedice je díky tomu velmi přehledná. Poté je prádlo sváženo v klecových nerezových vozících přímo zákazníkovi. 
Doprava prádla, je prováděna vlastním automobilem značky PEUGEOT BOXER, vybaveném hydraulickým zařízením, které umožňuje komfortní nakládku a vykládku klecových vozíků. 
Naše prádelna disponuje prohlášením o účinnosti desinfekčním programů. 

 


BSB prádelny s.r.o.
Nový Dvůr 138 / Olomouc Holice
+420 607 097 749
info@bsb-pradelny.cz

All rights reserved © 2022 BSB prádelny s.r.o.